baner
Pro Christus, Patria et Ecclesi
Layer 5
Layer 12
INTITT LEVA XIII

ŠTÚDIA: Červená hrozba 99%

Ako čítať materialy?

  

 • Dole uvedené materialy vznikli ako interná štúdia Inštitútu Leva XIII. za účelom vizuálnej pomôcky k prednáškam.
 • Vizuálne pomôcky sa nesnažia dať vyčerpávajú odpovede na všetky témy ktoré opisujú. Sú len vizuálnou pomôckou a tak sa majú aj čítať. 
 • Štúdie opisujú ideologické pozadie hnutí: 99%, Occupy Wallstreet, Democracy Now!, Anonymous a ich variácie a podoby v rôznych krajinách sveta.
 • 1# plagát - Graficky opisuje ideologické pozadie globálne sa širiacich hnutí volajúcich po rovnostarskej priamej demokracii. Didaktické materiály k filmu Sovietsky Príbeh možu poslúžit ako pomocka na dokreslenie súčasntých ideologických trendov vo svete. Najmä plagát č.2 a 4 opisujúci ideológie marxizmu a neo-marxizmu:  www.sovietskypribeh.sk/node/1764/
 • 2# plagát - Druhý plagát vizuálne opisuje ideovú kostru za protestami Gorila. Cieľom grafu je zobraziť ideové spojenectvo medzi stranou 99%, protestami Gorila a ideológiou Occupy Wallstreet (ako zobrazuje prvý plagát). Schéma sa zároveň snaží ukázať dostupnosť finančných, ľudských a organizačných prostriedkov za hnutím 99% ako aj ich motív vypustit kauzu Gorila pred volbami na internete.
 • Materiály sme zverejnili, lebo považujeme za dôležité aby ľudia, skôr ako začali podporovať politické aktivity hnutia 99% alebo protestov Gorila, poznali najskôr ich ideologické pozadie a ciele.

 

Často kladené otázky (FAQ):

 1. Prečo vznikla táto štúdia
 2. Čo počuť na protestoch Gorila?
 3. Prečo revolučné komunistické hnutia chcu priamú demkraciu?
 4. Riziká priamej demokracie.
 5. Je strana 99% len neškodná "výťahová" strana?
1) IDEOLÓGIA ZA HNUTÍM 99%
2) KTO ŤAHÁ GORILU?*

 

*AKTUALIZÁCIA - dňa 16.2.2012 opustilo organizačnú štruktúru protestov Gorila viacero lavicových aktivistov okolo portálu jetotak.sk. Plagát preto môže obsahovať neaktuálne údaje o ich súčasnom personálnom prepojení. 

 

Institute of Leo XIII (c)2010

.

The Institute of Leo XIII., P.O.Box 54, 85007, Bratislava 57, IČO:42170125,
E-mail: info@instituteofleoxiii.org
Č.ú.:
0633856183/0900