PEKING, 10. august 2011 (LifeSiteNews.com) - Čínski predstavitelia vyšetrujú šokujúci fakt, že v istej nemenovanej nemocnici sú na predaj tabletky s obsahom rozdrvených tiel mŕtvych detí ako afrodiziakum.

Vyšetrovanie kórejskej televízie SBS potvrdilo, že istá nemocnica v Číne predáva mŕtve plody a ich placenty továrni, ktorá ich rozdrví, prášok umiestni do tabletových kapsúl a následne ich predáva Južnej Kórei, kde sú tabletky známe ako "mužské tabletky" alebo afrodiziaká.

Členovia štábu televízie SBS priznali, že tabletky kúpili a poslali jednu do Národnej forenznej služby v Južnej Kórei. Objavený bol materiál, ktorý zodpovedal 99,7% ľudského DNA. Odborníci údajne našli v kapsuliach zvyšky vlasov, z ktorých dokonca vedeli určiť aj pohlavie dieťaťa.

Neskôr sa správa objavila aj v juhokórejských médiách. Tie isté čínske tabletky zadržali colní úradníci v Soule.

Poburujúce vyhlásenie viedlo v oboch krajinách k vyšetrovaniu, či vôbec takéto tabletky existujú.

"Juhokórejskí colníci sa snažia vypátrať nejakých zákazníkov alebo predajcov," povedal jeden z členov juhokórejskej ambasády. "Vedúce orgány nemajú o prípade žiadnu evidenciu, ktorá by podporila zdokumentovanie obžaloby, ale ak sa takéto niečo naozaj deje, obchodovanie s ľudskými prvkami v liekoch bude v Južnej Kórei považovné za nelegálne."

Čínske Ministerstvo zdravotníctva podľa spravodajstva vyjadrilo "hlboké znepokojenie" a prisľúbilo, že zdravotní predstavitelia v provincii Jilin začnú s okamžitým vyšetrovaním.

Citovali tradičných čínskych odborníkov v medicíne, podľa ktorých takýto obludný zvyk nebol praktizovaný ani v časoch antiky, hoci sa hovorí, že bežní lekári boli známi používaním placenty a pupočnej šnúry ako ingrediencií.

Hoci sa vyrábanie tabletiek z mŕtvych detí zdá byť extravagantné, takýto biznis by v komunistických krajinách nenašiel dostatok podpory.

Aktivisti ľudských práv v Číne priniesli správu, že v krajine sa denne uskutoční 35,000 potratov, množstvo z nich je vykonaných násilím. Ide o krajinu, kde tlak "politiky" či "trendu jedného dieťaťa" nátlakovo žiada o spoluprácu "merače ilegálenho otehotnenia". Potratovosť je tu desaťkrát vyššia ako v Spojených štátoch amerických.

Čína by tiež mohla pokojne prekročiť rekord v zarábaní na ľudských pozostatkoch: pracovníci "tiel" vystavili stovky čínskych mŕtvol, pretože v roku 2008 neuspeli preukázaním dôkazu o súhlase na ich použitie. Dozorca zachovávania techniky údajne pod prísahou na súde priznal, že "všetky mŕtvoly sú nevyužité orgány spočiatku dodávané políciou" a neskôr budú odovzdané na plastináciu. 

Bizarný prístup k detským pozostatkom sa objavil aj v čínskom umení: umelec Xiao YU v roku 2003 vystavil obrazy seba samého ako konzumuje rozkúskované časti detského tela. V roku 2005 bránil svoje ďalšie "umelecké dielo" vo Švajčiarsku, skladajúce sa z hlavy dieťaťa pripojenej k vtáčiemu telu.