baner
Pro Christus, Patria et Ecclesi
Layer 5
Layer 12
INTITT LEVA XIII

„HOMOSEXUALITA JE PORUCHA“, varuje čilský kardinál.

DÁTUM ZDROJA: 
21. Oct 2010

CHILE, Valparaiso, júl 2010 (LifeSiteNews.com) – Kardinál Jorge Medina, emeritný arcibiskup chilského mesta Valparaiso, povedal, že homosexuálne sklony sú poruchou.

Ako odpoveď na legalizáciu homosexuálnych „sobášov“ v Argentíne Medina pripomenul, že „homosexuálne sklony sú poruchou, ako keď človeku chýba oko alebo noha.“ Vyhlásil aj to, že ak by homosexuálne „sobáše“ mali byť prerokovávané v Chile, biskupi budú proti nim bojovať.

Medina dodal, že tak ako môžu byť prevychovaní alkoholici, môžu byť prevychovaní aj homosexuáli. Dokonca osobne pozná ľudí, ktorí boli vyliečení z ich homosexuálnych túžob.

Spomínané myšlienky vyhlásil kardinál na otvorení zrekonštruovaného kostola Panny Márie Bolestnej v meste Villa del Mar. Tiež sa vyjadril, že katolícka cirkev považuje homosexuálne skutky sú hriešne. Slovami Katechizmu katolíckej cirkvi je túžba páchať homosexuálne skutky „vnútorne nezriadená.“

Alejandro Goic z čílskeho Hnutia za oslobodenie a integráciu homosexuálov (MOVILH) považuje kardinálove poznámky za „jasne útočné“. Požiadal preto Čílsku biskupskú konferenciu, aby sa vyjadrila, či ostatní biskupi krajiny súhlasia s jeho učením.

Matthew Cullinan Hoffman

Institute of Leo XIII (c)2010

.

The Institute of Leo XIII., P.O.Box 54, 85007, Bratislava 57, IČO:42170125,
E-mail: info@instituteofleoxiii.org
Č.ú.:
0633856183/0900