BOCA RATON, FLORIDA, 21. September, 2011 (LifeSiteNews.com) – Kam idú duše potratených bábätiek? 26-ročný pro-life a pro-rodinný rapper Joe Pots vo svojej novej dojímavej piesni tvrdí, že strážny anjel vovedie “nenarodeného anjela” k Božiemu trónu.

“Neboj sa malé bábätko, vezmem ťa za ruku, / oslobodím ťa od bolesti a dovediem ťa k baránkovi,” rapuje Pots v jeho piesni Nenarodení anjeli (Unborn Angels), ktorá je od tohto víkendu k dispozícii na itunes.

Joe Pots, katolík, manžel a otec troch malých detí, prezradil LifeSiteNews.com, že na živobytie si zarába natieraním bytových domov so svojím otcom. No popri gúľaní valčeka hore-dolu po stenách, vymýšľa Pots pulzujúce slová, ktoré vyjadrujú jeho kresťanské presvedčenie. Počas svojich 15-minútových prestávok si svoje hudobné inšpirácie zapisuje.

Pots bol vždy nadšencom pre hlásanie Božích právd cez hudbu. Iba pred šiestimi mesiacmi začal tento mladý muž prežívať vo svojom živote čas temnoty.

“Mal som veľa energie, ktorú som využíval na negatívne veci,” vyjadril sa Pots.

V tom čase ho jeden kňaz povzbudil, aby si našiel pozitívny výstup pre svoju naakumulovanú energiu. Pots opísal, ako jedného dňa otvoril stránku YouTube, napísal “kresťanský rapper” a bol inšpirovaný výsledkom svojho hľadania.

“Keď som vyrastal, myslel som si, že kresťanskí rapperi sú iba nejakí podivíni a že nemajú ani veľmi rytmus, ale bol som veľmi prekvapený tým, čo som našiel. Povedal som si, ‘Človeče, možno som povolaný práve pre toto.’ ”

Pots začal písať piesne o témach, ktoré považoval za dôležité a ktoré by podľa neho mal počuť svet. Počas písania sa mu náhle vynorila spomienka z detstva, kedy ho jeho mama každý piatok brala na modlitbu ruženca pred potratovú kliniku.

Pots vysvetlil, že už ako dieťa vedel, že sa v tej budove deje niečo zlé. Tiež však vedel, že tam s mamou prišli pokúsiť sa tieto zlé veci napraviť.

“Keď som vyrastal, zasadila vo mne semienko pro-life moja mama.”

“Ľúbim ťa, bez ohľadu na to ako ma nazývaš, / žrút peňazí, no tá chyba bude drahá / A viem že som iba výsledkom znásilnenia. / Viem, že som obeťou drogovo závislého, / ale stále to nemení fakt, že som stvorený, / som rovnako živý ako ty, aj v tomto štádiu tehotenstva,” spieva Pots v pesničke Nenarodení anjeli (Unborn Angels).

Pots tvrdí, že jeho nová pieseň bola inšpirovaná jeho záujmom o matky, ktoré otehotneli v ťažkých situáciách. Dúfa, že jeho pieseň ich inšpiruje k postojom uprednostňujúcim život, ako napríklad adopcia.

“Vždy som vedel, že bábätká v matkinom lone sú najdrahším a najúžasnejším darom, ktorý nám Boh dal a preto ich musíme chrániť,” povedal Pots.

“Dokonca ani strašný, prestrašný čin ako znásilnenie nemení nič na skutočnosti, že spermia oplodnila vajíčko a bábätko bolo počaté. Je 

to strašná situácia, ale nič nemení na skutočnosti, že vo vnútri je malé bábätko.”

Pots rapuje o Božej milosti pre matky, ktoré urobia nesprávne rozhodnutie. Najdôležitejšou vecou, ktorú by mali tieto matky vedieť je podľa neho skutočnosť že, “Ježiš im ponúka vykúpenie.”

“Všetci robíme chyby, ale všetko bude v poriadku. / Boh je k nám milostivý, nie je dôvod na plač. / Tento život ti utečie rýchlejšie ako žmurknutie oka, / čoskoro budete spolu s vaším drahým krpcom,” rapuje Pots.

Pots tvrdí, že by chcel aby mladí ľudia spoznali pravdu o ľudskom živote v matkinom lone. Zároveň si však uvedomuje, že nemá byť verejným hovorcom. Tvrdí, že rap vníma ako unikátne médium na sprostredkovanie posolstva kvôli počtu slov, ktoré umelec dokáže do jednej piesne napasovať.

Pots dúfa, že ľudia budú vďaka jeho novej piesni schopní oceniť zázrak života.

“Túžim objasniť, aké vzácne je bábätko v matkinom lone...aké je skutočné a akú má cenu.”

“Bábätko je také skutočné, ako len môže byť.”