Francúzski lekári začali v narastajúcom počte odmietať vykonávanie potratov a na zabíjanie nenarodených detí pozerajú zvrchu. Informovala o tom netradičná spoveď francúzskej lekárky zverejnená na blogu novinára Martina Winklera.

Autorka spovede, gynekologička, ktorá nezverejnila svoju totožnosť priznala strach, že ak sa súčasné trendy nenapravia, zabíjanie nenarodených detí sa stane "ohrozeným".

"Myslím si, že potrat je lekársky zákrok, ktorý je v centre lekárskej komunity "tolerovaný" viac ako len "akceptovaný" a to aj po niekoľkých desaťročiach od jeho legalizácie," písala.

"Nie je zriedkavé stretnúť sa s ostrým nesúhlasom voči potratu zo strany kolegov lekárov, čo je znakom ducha malej otvorenosti a tolerancie týkajúcej sa VIP (Voluntary Interruption of Pregnancy = Dobrovoľné prerušenie tehotenstva)."

"Len z mojej pomerne "malej" skúsenosti v centre nášho zariadenia viem, že iba zopár gynekológov sa rozhodlo praktizovať interupcie... a je to čoraz menej a menej, najmä u mladšej generácie... Môžeme ich spočítať na prstoch jednej ruky... Na ospravedlnenie svojho rozhodnutia používajú tzv. "klauzulu svedomia."

"Ale ako môžu zlyhávať v zaoberaní sa interupciami, ktoré sa podľa štatistík vzťahujú na jednu ženu z dvoch, pričom jedna je pôrodník - gynekológ?" pýta sa autorka pozorujúc, že pri každom z ôsmich počatí vo Francúzsku sú dva potraty.

"Na druhej strane, vykonávanie interupcií (lekármi) znamená byť "mimo", dokonca aj v roku 2011... je to činnosť, ktorá je málo cenená, málo poznaná, málo chápaná a slabo platená." 

Gynekológovia vykonávajúci potraty vyhlasujú, že problém "sa nevzťahuje iba na naše centrum, vyskytuje sa po celom Francúzsku."

Pozorovania anonymnej gynekologičky pripomínajú obhajcov potratu v USA, kde boli na lekárskych fakultách vytvorené programy na povzbudenie lekárov k vykonávaniu potratov.

Nedávna štúdia priniesla výsledok, že v USA je stále menej a menej lekárov, ktorí sú ochotní vykonávať potraty.

Štúdia, ktorej výsledky boli zverejnené v auguste potvrdila, že 97% lekárov stretáva ľudí, ktorí vyhľadávajú potrat, pričom ich naozaj uskutoční len 14% ľudí.

 

Nájdi nás na FB: ZA KRESTANSKE SLOVENSKO. čo si myslíte o téme? Napíšte nám do FB komentov.