SÃO PAULO, Brazília, 4. augusta 4, 2011 (LifeSiteNews.com) – Najväčšie mesto v Južnej Amerike, ktoré hostí údajne najväčší svetový gay pride pochod, rozhodlo o oficiálnom heteroseuálnom pride dni každú tretiu nedeľu v decembri. Mestská rada súhlasila s opatreniami a očakáva podpis primátora.

Tvrocom legislatívy bol  Carlos Apolinário z Evanjelickej rady, člen demokratickej strany. Ten vyhlásil, že jeho zámerom nie je diskriminácia homosexuálov ale skôr spočítanie „zhýralstiev a privilégií” homosexuálnej komunity a „pozdvihnutie záujmu a povzbudenie verejnosti, aby chránila morálku a dobré obyčaje” samosprávy São Paula.

„Heterosexuálny Pride Day nie je protigayský, ale je to protest proti privilégiám, ktorým sa teší gay komunita,” povedal Apolinário médiám.

20 miliónové mesto São Paulo je domov gay pride pochodu, ktorý sa považuje za najväčší na svete, a na ktorom sa podľa turistických odborníkov v Brazílii na Paulista Avenue v roku 2011 zúčastnilo viac ako 3 milióny homosexuálov.

Apolinário poukázal na to, že homosexuáli použili na svoj pochod Paulistu Avenue, jednu z hlavných dopravných tepien v meste. Pochod pre Ježiša, organizovaný važeným evanjelickým protestantským úradom v Brazílii, ktorý priťahuje rovnaký počet účastníkov, sa však nemôže organizovať na rovnakej ulici.

„Rešpektujem gayov a som proti akémukoľvek druhu agresie voči nim,” povedal Apolinario. „Nemám žiadny problém súvisiaci s gaymi, kým je ich správanie normálne.”

Na rozdiel od Pochodu pre Ježiša, ktorý je obyčajne uskutočňovaný tri dni pred každoročným homosexuálnym pochodom, je Gay Parade podľa brazílskych homosexuálnych spravodajov často narušovaný násilím medzi účastníkmi.  

Účastníci homosexuálneho pochodu počas tejto udalosti často oznamujú početné lúpeže a krádeže, a to najmä fotoaparátov, mobilných telefónov a peňaženiek. Užívanie drog je podľa novín Folha de Sao Paulo jednoznačné, obzvlášť použitie afrodiziaka extázy.

G Online (webová verzia G Magazínu, brazílskej homosexuálnej publikácie), poznamenala v marci minulého roka: „Team G Online, ktorý informoval o udalosti počas dňa a počas pochodu, objavil počas cesty početné nepríjemné scény. Strkanie, bitky, opilectvo a krádeže boli počas pochodu úplne bežné.“

Na rozdiel od tohto pochodu brazílske médiá neinformovali počas Pochodu pre Ježiša o žiadnych kriminálnych incidentoch.

Primátor Sao Paula Gilberto Kassab musí podpísať zákon predtým, než sa stane oficiálnym. Kassab pre médiá vyhlásil, že si zákon naštuduje, ale nebude komentovať, či podporuje toto opatrenie.