Washington, D.C., 9. mája 2011 (LifeSiteNews.com) – Podľa denníka Politico sponzori z homosexualistickej komunity poskytujú rozhodujúcu aktivistickú a finančnú podporu prezidentovi Barackovi Obamovi v jeho úsilí o znovuzvolenie.

Denník Politico oznámil, že homosexualistické skupiny týmto kompenzujú stratu entuziazmu (a sponzorov), ktorej Obama čelí na politickej ľavici. Biely dom však práve z tejto situácie naplno ťaží.

Hoci boli homosexualistickí aktivisti veľmi nespokojní s prezidentom po väčšinu jeho volebného obdobia, svoj názor zmenili po tom, ako Obama zrušil zákaz z roku 1993 pre homosexuálov slúžiacich v armáde a znížil ochranu zákona Defense of Marriage Act (Ochrana manželstva, DOMA) z roku 1996 svojou administratívou.

Obama podpísal zrušenie kongresového zákazu (často spájaného s „Don’t ask, don’t tell“ - „Nepýtaj sa, nehovor“ taktikou presadzovanou Pentagónom) v decembri 2010, čo umožnilo homosexuálom neskrývane slúžiť v armáde hneď po tom, ako vojenskí vedúci potvrdili, že armáda je na to pripravená.

Obamovo rozhodnutie, aby minister spravodlivosti Eric Holder znížil ochranu zákona DOMA, zatiaľ čo je napádaný na federálnom súde, prinútilo kongres vyhľadať vlastného právneho zástupcu, ktorý by obraňoval ústavnosť tohto zákona.

David Mixner, aktivista-veterán homosexualistickej propagandy, povedal pre Politico, že nedávne Obamove kroky boli rozhodujúce pre získanie podpory homosexualistickej komunity: „Nebudete vidieť iba zjednotenú komunitu, ktorá bude prispievať Obamovi, ale budete vidieť, že títo ľudia pracujú ako somári.“

Dôležitosť homosexualistických sponzorov je okrem toho zjavná aj v novej Obamovej finančnej komisii. Politico poukazuje na to, že v roku 2008 mal v komisii iba jedného homosexuála, ale v roku 2012 ich bude mať až pätnásť.

Zrejme aj sociálno-konzervatívny výhľad kandidátov republikánskej strany podnecuje jednotlivcov z homosexualistickej lobby, aby pracovali ešte tvrdšie na znovuzvolení Obamu.

„Naša komunita zakúsila zmenu a je ťažké predstaviť si návrat späť,“ povedal Fred Sainz, hovorca Human Right Campaign.

Celý článok denníka Politico si môžete prečítať tu.