SACRAMENTO, Kalifornia, 29. Marec, 2011 (LifeSiteNews.com) - Vzdelávací výbor kalifornského senátu schválil zákon, ktorý by vyžadoval prepracovanie osnov pre sociálne vedy na verejných školách. Zmeny by mali zahrnúť vyučovanie o prínose lesbických, gay, bisexuálnych a transgender američanoch. 

Návrh zákona, SB 48, bol podaný senátorom Markom Lenom, ktorý otvorene hlási k homosexualite. Prešiel cez desaťčlenný vzdelávací výbor v pomere 6 ku 3, jeden sa zdržal hlasovania. Následne bol návrh predložený Justičnému výboru Senátu, ktorý ho bude posudzovať na začiatku apríla.

Ak bude zákon schválený, ovplyvní osnovy žiakov už od škôlkarského veku. Nezahŕňa v sebe žiadne zabezpečenie umožňujúce rodičom odhlásiť svoje deti z vyučovania. Ani učitelia si nemôžu vybrať možnosť neučiť nový materiál.

Bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger vetoval podobný zákon v roku 2006. Ak bude však SB 48 schválený zákonodarným zborom, očakáva sa, že ho súčasný Demokratický guvernér Jerry Brown podpíše.

Zástancovia zákona tvrdia, že je potrebné bojovať proti údajnej diskriminácii proti homosexuálnym študentom zo strany učiteľov a zamestnancov skôl a šikanovaniu zo strany spolužiakov.

“Ľudia sú proti a boja sa neznámeho,” povedal pre New York Times senátor Leno. “Ak už žiaci základnej školy budú rozumieť prínosu hnutia L.G.B.T. (Lesbické, Gay, Bisexuálne a Transgenderové) za posledných 40 rokov, vnímanie inakosti sa postupne rozplynie. A to je práve teraz zúfalo potrebné.”

Podľa Medzinárodnej tlačovej asociácie Senátor Robert Huff spochybnil Senátora Lena počas rokovania. Nazval zákon “posunom paradigmy”, ktorý by mal rovnaký efekt ako “aktívne presadzovanie životného štýlu.”

Pro-rodinné organizácie sa spoločne postavili proti zákonu a povzbudzujú kalifornských rodičov, aby kontaktovali ich senátorov a vyjadrovali svoje obavy a pripomienky.

Candi Cushman, vzdelávacia analytička pre Focus on the Family (Zamerané na rodinu), sa vyjadrila pre LifeSiteNews, že zákon nie je potrebný ako anti-diskriminačné opatrenie, lebo “Kalifornia má v tomto ohľade už teraz jedny z najaktívnejších zákonov v celej krajine.”

“Správny dôraz v učebniciach dejepisu a sociálnych vied je vzdať úctu ľuďom, pre ich prínos,” dodáva Cushman. “Tlačiť ľudí do učebníc iba pre ich politickú alebo sexuálnu identitu znie trochu šialene. Nevynechali by ste kvôli tomu ľudí z učebníc, ale ani by ste ich nechceli zaradiť do dejín iba z dôvodu sexuálnej identity. Mali by tam byť pre ich historický prínos.”

Randy Thomasson, prezident SaveCalifornia.org (zachránte Kaliforniu), nazval toto opatrenie “najradikálnejšou sexuálnou indoktrináciou detí v Kalifornských verejných školách,” v liste pre predsedu vzdelávacieho výboru Senátu, Alana Lowenthala.

Thomasson verí, že nový zákon by spôsobil, že homosexuáli, bisexuáli a transsexuáli budú predkladaní ako vzory pre kalifornských študentov.

Pacifický inštitút spravodlivosti (Pacific Justice Institute, PJI), organizácia, ktorá bojuje proti hrozbám pre náboženskú slobodu a obhajuje práva rodičov na Západnom pobreží, poslala podobný list Senátu namietajúc proti zákonu na ústavnom základe.

Podľa prezidenta PJI Brada Dacusa, je zákon “porušením základných práv rodičov k ich deťom.”

Spolu s legislatívnym úsilím skupina tiež povzbudzuje kalifornských učiteľov, aby sa dištancovali od ľavicovej agendy Asociácie Kalifornských Učiteľov (California Teachers Association, CTA), ktorá otvorene podporila tento zákon. Legislatívna advokátka CTA Isabelle Garcia svedčila v prospech zákona pri pojednávaní vzdelávacieho výboru.

Podľa medzinárodnej tlačovej asociácie CTA podporila homosexuálnu agendu už aj v minulosti. Najjasnejšou podporou bol príspevok 1 milión dolárov na kampaň proti Návrhu 8, ktorý v kalifornskej ústave zmenil definiíciu manželstva ako zväzku muža a ženy. 

“Tento nový zákon bude záväzný pre každého učiteľa v Kalifornii, a preto chceme pripomenúť kresťanským učiteľom, ktorí nenamietajú proti takým to kampaniam CTA, aby sa odhlásili z učiteľských zväzov,” vyjadril sa Dacus pre LifeSiteNews.

Dacus povzbudil učiteľov, aby zvážili, či radšej neposlať ich zväzové poplatky pro-life charitám, ako napríklad centrám pre krízové tehotenstvá. 

PJI taktiež vyjadrilo znepokojenie ohľadom fiškálnych dôsledkov zákona v nedávnej tlačovej správe,  kde poukázalo na fakt, že nový zákon by nútil školy zakúpiť si materiály pre nové osnovy. 

“Nášmu zákonodarstvu to jednoducho nedochádza - v čase keď tisícky učiteľov dostávajú výpovede, nie je priestor na drahšie, politicky korektné nariadenia pre naše školy,” dodáva Dacus.