baner
Pro Christus, Patria et Ecclesi
Layer 5
Layer 12
INTITT LEVA XIII

Katolíci doufají, že v Libyi bude i nadále svoboda

DÁTUM ZDROJA: 
06. Sep 2011

Katoličtí představitelé v Libyi doufají, že církev bude moci v této africké zemi nadále svobodně fungovat i po pádu Kaddáfího režimu.

Katolíci mohli za vlády Kaddáfího svobodně praktikovat svou víru a někteří z nich již vyjádřili obavy, že islámští radikálové v novém režimu budou omezovat jejich svobodu náboženského vyznání. Ale pozorovatelé poznamenávají, že se kněží a řeholnice mohou volně pohybovat v částech země ovládaných povstaleckými jednotkami.

Biskup Giovanni Martinelli, apoštolský administrátor v Tripolisu, uvádí, že má v plánu se co nejdříve vrátit do Libye. Biskup Martinelli, který je nyní v Itálii, poznamenává, že mnozí Libyjci poté, co uprchli, aby se vyhnuli bojům, se nyní vracejí do svých domovů. Prohlásil, že je optimistický ohledně budoucnosti země a agentuře Fides řekl: „Jsou zde elity schopné zvládnout situaci, plánovat budoucnost země a udržet její jednotu.“

Třem františkánským mnichům žijícím v Tripolisu byla omezena volnost pohybu jen na budovu kláštera kvůli bojům v ulicích hlavního města, ale uvádějí, že jsou v bezpečí. Tři další františkány, kteří cestovali do Tripolisu, aby se k nim připojili, zdržely problémy s dopravou během občanské války. V Libyi žije pouze málo katolíků, o které pečuje 25 kněží. V nemocnicích slouží asi 60 katolických řeholnic. Země je převážně muslimská.

Institute of Leo XIII (c)2010

.

The Institute of Leo XIII., P.O.Box 54, 85007, Bratislava 57, IČO:42170125,
E-mail: info@instituteofleoxiii.org
Č.ú.:
0633856183/0900