baner
Pro Christus, Patria et Ecclesi
Layer 5
Layer 12
INTITT LEVA XIII

Mexiko: Organizácia D&P podporuje ideológiu „proti životu nenarodených detí"

DÁTUM ZDROJA: 
03. Jun 2011

MEXICO CITY, 3. júna 2011 (LifeSiteNews.com) – V liste, ktorý napísal kardinál Mexiko City, biskup Norbert River Carrer kanadskej biskupskej konferencii sa píše, že jezuitské Pro centrum Miguela Austina (PRODH) nereprezentuje postoje cirkvi a je preň príznačná podpora a povzbudzovanie skupín a aktivít, ktoré odporujú kresťanským hodnotám. Donedávna bolo PRODH partnerom Kanadskej katolíckej organizácie pre rozvoj a mier (Rozvoj a mier, D&P), medzinárodného rozvojového prostriedku kanadských biskupov.

S rešpektom k téme obrany života organizácia podporila prointerrupčné skupiny a propagovala domnelé právo ženy na jej vlastné telo proti nenarodenému životu, píše sa v preklade listu obdržanom katolíckym registrom.

List potvrdzuje odôvodnenie rozhodnutia ottawského arcibiskupa Terrence Prendergasta odmietnuť povolenie pre vtedajšieho vodcu PRODH, jezuitského kňaza Fr. Luis Arriagu, hovoriť v jeho diecéze minulý mesiac. Potom čo sa arcibiskup stretol s riaditeľom D&P Michaelom Caseym, bola ukončená aj podpora pre PRODH.  

Rozhodnutie arcibiskupa Prendergasta skritizovali ľavičiari z quebeckej vetvy D&P. Noviny Le Devoir v Quebecu uviedli niekoľko článkov Fr. Clauda Lacailla kritizujúcich arcibiskupa Prendergasta a iných „anglických” biskupov za chybné konanie vo vzťahu k D&P.

Lacaille bol ešte oveľa podrobnejší v dokumente publikovanom na webovej stránke Fr. Raymond Gravela. Kňaz nazval rozhodnutie arcibiskupa Prendergasta zrušiť záväzky Fr. Arriagu „arrogantným a ingorantským” a vyzval podporovateľov D&P „verejne odsúdiť” Prendergasta a iných biskupov z Ontaria za ich „inkvizítorský prístup”.

Štyria prominentní členovia D&P tiež napísali otvorený list, v ktorom tvrdili, že keďže biskupský výbor môže mať voči D&P poradné postavenie, biskupovia by sa nemali miešavať do jeho vnútornej správy.

Webová stránka tiež publikovala videá členov D&P s pripravenými vyhláseniami, v ktorých vyjadrujú frustráciu z biskupov a obviňujú ich z načúvania „pravému krídlu” a „extrémistickým” skupinám a z miešania sa do politiky D&P.

Tá istá webová stránka spustila petíciu v prospech výkonného riaditeľa D&P Michaela Caseya s dokazom pre neho, aby nebol „zastrašený alebo paralyzovaný pochybnými a klamlivými útokmi fundamentalistických hnutí snažiacich sa o podporu konzervatívcov v kanadskom episkopáte”. Varuje pred „hraním diplomatických hier s biskupmi, ktorí prisahali, že prevezmú kontrolu nad „Rozvojom a mierom” a hovorí Caseyovi, aby „odložil strach pred politickým konzervativizmom, ktorý zaplavuje našu spoločnosť a naše cirkvi”. V stredu montrealská únia vyzvala svojich členov, aby podpísali petíciu.

List mexického kardinála však potvrdzuje vlastné stanovisko LifeSiteNews na túto skupinu z roku 2009, ktorému odporoval veľmi kontroverzný „prieskum” Kanadskej konferencie katolíckych biskupov (CCCB). Tento prieskum nebol nezávislým prieskumom biskupov, namiesto toho sa silne spoliehal na Rozvoj a mier na čele s Michaelom Caseyom, údajne spoluautorom správy podľa jedného z biskupov, ktorý bol zahrnutý do výskumu.

Spoliehajúc sa na chybnú správu CCCB predstavení jezuitskej provincie anglickej a francúzskej Kanady ako aj Mexika vydali minulý týždeň list na podporu PRODH. Keď LifeSiteNews požiadalo predstaveného francúzskych jezuitov, aby sa vyjadril k prípadu mimo záznamu, úrad francúzskeho predstaveného Jean-Marc Birona odmietol akýkoľvek dialóg.

Institute of Leo XIII (c)2010

.

The Institute of Leo XIII., P.O.Box 54, 85007, Bratislava 57, IČO:42170125,
E-mail: info@instituteofleoxiii.org
Č.ú.:
0633856183/0900