baner
Pro Christus, Patria et Ecclesi
Layer 5
Layer 12
INTITT LEVA XIII

Plánované rodičovstvo povedalo mladej tehotnej žene: „Nechcete potrat? Tak vám nemôžeme pomôcť.“

DÁTUM ZDROJA: 
23. Nov 2011

23.novembra 2011 (Bound4Life.com) – Prekvapivé tehotenstvo viedlo minulý mesiac 17-ročnú „Addison” k zisteniu pravdy nachádzajúcou sa za klamstvom Plánovaného rodičovstva, ktoré tvrdí, že jeho cieľom je ženám pomáhať. V skutočnosti je podľa Addison jeho cieľom ženám pomáhať vybrať si potrat, a pretože ona ho nechcela, nechceli oni ju.

Addison je študentkou Univerzity v Houstone, ktorá je veľmi blízko „potratovému supercentru” Plánovaného rodičovstva na Gulf Freeway v Houstone. V roku 2012 Bound4LIFE (masová prolife organizácia pozn. preklad.) zamerala svoju výzvu na modlitbové zhromaždenie proti tomuto potratovému centru, kde sa vykonávajú interupcie vo vyššom štádiu tehotenstva. Potratové centrum pripomínajúce pokladňu má celé poschodie venované chirurgickým potratom, ktoré zahŕňajú potraty vo vyššom štádiu tehotenstva, hoci sa maskuje ako ženské zdravotné stredisko. A to bol dôvod, prečo tam skončila aj Addison.

Ďaleko od domova vystrašená Addison zavolala rodičom. Nepoistenú – a obeť klamstva, že cieľom Plánovaného rodičovstva je pomáhať ľuďom, ako sú oni – ju jej rodičia poslali do Plánovaného rodičovstva. Potom, čo jej domáci tehotenský test ukázal, že je tehotná, sa Addison a jej snúbenec ponáhľali do Houstonského Plánovaného rodičovstva na vyšetrenie krvy. Za to mal jej snúbenec zaplatiť 70 dolárov a Addison hovorí, že platbu jej spomenuli ako prvú vec. Ale to nebolo to, čo ju zarazilo.

Po dvoch hodinách strávených v čakárni jej nedovolili, aby s ňou snúbenec išiel na vyšetrenie  napriek tomu, že im povedala, že sa necíti dobre a neznáša ihly. Následne musela čakať ďalšiu hodinu vo vyšetrovni. Nakoniec sa jej zamestnankyňa Plánovaného rodičovstva  pýtala, koľko mala sexuálnych partnerov, na detaily sexuálneho vzťahu so snúbencom a na iné veci. Potom položila Addison magickú otázku.

„Ak ste tehotná, chcete ísť na potrat?” Keď Addison odpovedala, že nie, žena povedala:

„No, máte len 17 rokov. Na to, aby ste sa stali rodičom, sa musíte cítiť pripravená. Premyslite si, či nechcete ísť na potrat.”

Ale Addison s potratom nesúhlasila a nikdy jej ani nenapadlo o ňom uvažovať.

Keď neskôr zavolali, aby jej potvrdili, že je tehotná, povedali: „Vieme, že ste počas vašej dnešnej návštevy povedali, že potrat nechcete, ale chceme si byť istí, že ste si to nerozmysleli.”

„Povedala som, že potrat nechcem a zavesila som,” hovorí Addison. Ale neskôr zavolala kvôli pomoci:

Avšak ešte ten istý deň som im znovu zavolala a povedala, že som bola na vyšetrení krvi, ktoré potvrdilo tehotenstvo. Mala som záujem o stretnutie s doktorom ohľadom prenatálnej starostlivosti. Povedali mi, že pokiaľ nemám sexuálne prenosnú chorobu alebo nechcem potrat, viac mi pomôcť nemôžu. Spýtala som sa teda, či nepomáhajú tehotným ženám. Povedali mi, že nie, lekárov pre tehotné ženy nemajú.

Žiaľ, Addison zistila, že šesťpodlažná budova, ktorá sa prezentovala ako ženské zdravotné stredisko pre nepoistené ženy, v skutočnosti slúži na vykonávanie potratov, liečbu sexuálne prenosných chorôb a kontrolu pôrodnosti.

Addison si pomyslela: „Myslela som, že toto je Plánované rodičovstvo a nie „ak ste tehotná, nemôžeme vám pomôcť.”

Nakoniec skončila s kŕčmi v nemocnici, kde zistila, že namiesto štvrtého týždňa, ako predpokladala, bola v desiatom, ale dieťa to nezvládlo. Addison ho stratila samovoľným potratom.

Posledný mesiac Addison rýchlo dospela. Nielen že sa ako čerstvá vysokoškoláčka ocitla v 17-tich tehotná, ale zistila, že za menom Plánované rodičovstvo je skupina ľudí, ktorým ide o to, aby plánovala svoje rodičovstvo, ak to znamenalo zabiť svoje dieťa. Všetky inzeráty o zdravotnej starostlivosti pre nepoistené ženy vyhodila von oknom. „Voľba” pre týchto pracovníkov v skutočnosti znamenala „Vyberte si potratiť svoje dieťa alebo sa o vás prestaneme starať.”

Addison sa teraz otvorili oči a hovorí:

„Myslím si, že normálni ľudia majú skreslený pohľad na to, čo to (Plánované rodičovstvo) je. Som na 100% proti potratu. Hlavne keď existujú aj iné možnosti. Videla som veľa ľudí snažiacich sa otehotnieť a myslím si, že adopcia je úžasná vec. Svojho dieťaťa by som sa nevzdala, pretože mám svojho snúbenca a rodinu, ktorá by mi pomohla, ale ak by ich nebolo, zvolila by som si adopciu.

Vyslovujúc hlbokú vďaku za svoju rodinu a rodinu svojho snúbenca hovorí, že vie, že to zvládne. Ale koľké to neurobili? Koľké sa poddali nátlaku a išlo na potrat, keď im Plánované rodičovstvo prezentovalo, že to je jasné riešenie? Addison nikdy neporadili dať dieťa na adopciu alebo niečo iné, len potrat. Potrat, hovorí, „mi ponúkali niekoľkokrát.”

Ľudia, ktorí chcú zrušiť financovanie Plánovaného rodičovstva, sú vystavení množstvu kritiky, ale tento prípad je jasným príkladom, prečo to treba urobiť. Addison je jedna zo žien, o ktorých továreň na potrat tvrdí, že je jej cieľom, aby im pomáhala. Avšak Addison zaplatila plnú cenu, hoci bola nepoistená a poslali ju preč, keď nechcela zvážiť potrat. Zdá sa, že poskytovanie „ženskej zdravotnej starostlivosti”, ktoré je uvedené na mnohých webových stránkach plánovaného rodičovstva, v skutočnosti znamená „vyšetríme vás, poskytneme vám antikoncepciu  a zabijeme vaše dieťa, ak zlyhá.”

Dvanásť kliník Plánovaného rodičovstva v Texase bolo zatvorených v dôsledku Texaskej legislatívy, ktorá ukončila ich financovanie, pretože poskytovali potraty. Trinásta je väčšinu dní zatvorená a vyzerá, že ju tiež uzavrú.  Ale skutočne pre toto ženy trpia? Plánované rodičovstvo by vás nechalo si myslieť, že sú jedinou možnosťou pre nepoistené ženy, ktoré potrebujú zdravotnú starostlivosť.

Addison je však iného názoru.

Institute of Leo XIII (c)2010

.

The Institute of Leo XIII., P.O.Box 54, 85007, Bratislava 57, IČO:42170125,
E-mail: info@instituteofleoxiii.org
Č.ú.:
0633856183/0900