FRONT ROYAL, Virginia, 29. marec 2011 (LifeSiteNews.com) - Najnovšie video, ktoré zverejnil Výskumný ústav obyvateľstva (VÚO) žiada vládu, aby už viac ľuďom nedávala falošné sľuby. Miesto pomoci na prevenciu proti malárii zvyšuje príspevky na programy kontrolujúce populáciu v zahraničí.

Video je prvou z nových kampaní Project Real Need. Upozorňuje na zneužívanie cennej zahraničnej pomoci v oblasti finančných prostriedkov, ktoré smerovali na nákup kondómov a rozvoju iných programov navrhnutých na kontrolu zahraničného obyvateľstva. Medzi príjemcami týchto prostriedkov je aj Populačný fond OSN, ktorý prišiel o americké finančné prostriedky počas Bushovej vlády. Pri vtedajšom vyšetrovaní sa totiž potvrdila jeho spoluúčasť na politike jedného dieťaťa v Číne. Prezident Obama obnovil financovanie krátko po nástupe do funkcie. 

„Jednou z vecí, ktoré pre VÚO neustále robíme, je dôkladné sledovanie, na aké druhy zahraničnej pomoci naša vláda míňa svoje finančné prostriedky,“ povedal pre LifeSiteNews.com riaditeľ mediálnej produkcie výskumného ústavu, Colin Mason. „Organizácia Plánované rodičovstvo neubližuje postihnutým rodinám len priamo. Poškodzuje ich aj nepriamo a to tým, že si berie vzácne fondy od legitímnych programov pomoci.“

Video poukazuje na to, že americká vláda prisľúbila 1 miliardu dolárov ročne na pomoc proti malárii, ale od roku 2008 nedodržala sľub. V rovnakej dobe sú prostriedky pre plánované rodičovstvo v značnom predstihu pred prostriedkami na prevenciu pred maláriou. Pre porovnanie je to k roku 2011 okolo 625 miliónov dolárov na zastavenie malárie ku 716 miliónov dolárov na plánované rodičovstvo.

Mason sa vyjadril, že Project Real Need bol určený na prediskutovanie problematiky. Ľudia, ktorí by s nimi za normálnych okolností nesúhlasili, môžu vidieť, prečo plánované rodičovstvo predstavuje taký rozsiahly problém.

„Verejné prostriedky sú určené pre verejnosť,“ povedal Mason. „Mali by byť použité na veci, s ktorými verejnosť súhlasí. Okolo nás je skutočne množstvo takýchto oblastí, ako napríklad zabezpečenie pitnej vody, ochrana pred maláriou, narodenie detí a náklady na ich prežitie.

„Takzvaná vplyvná skupina je presvedčená o tom, že je oveľa dôležitejšie hradiť projekty, ktoré sú kontroverzné, než plniť sľub sumou 3,3 miliardy pre ľudí, ktorí sú na rizikovom území výskytu malárie,“ povedal VÚO editor a správca webu Joseph Powell. „Tento sľub bol schválený oboma politickými stranami. Má jasný cieľ, dosiahnuteľný časový rámec a metódy, ktoré sa osvedčili ako účinné pri eliminácii ochorení.“

„Deti zomierajúce na maláriu skutočne potrebujú našu pomoc. Práve toto je prosba, ktorá by mala byť vyslyšaná.“

Mason a Powell pracujú pre rovnaký tím na videách s názvom Preľudnenie je mýtus, ktoré si na YouTube pozrelo státisíce ľudí. Videá prezentujúce základné argumenty proti kontrole populácie so štipkou humoru potešili publikum študetských vodcov. Premietali sa na konferencii študentov v Amerike, ktorá sa konala v januári 2011.