baner
Pro Christus, Patria et Ecclesi
Layer 5
Layer 12
INTITT LEVA XIII

SUDCU ZOSADILI kvôli tomu, že NEPOVOLIL ADOPCIU HOMOSEXUÁLNEMU PÁRU

DÁTUM ZDROJA: 
26. Jul 2010

Španielsko, Madrid, júl 2010 (LifeSiteNews.com)-  Fernando Ferrin Calamity je španielsky sudca. Pre odmietnutie odobriť adopciu homosexuálnemu páru bol zosadený z funkcie. Teraz mu hrozí, že bude musieť vrátiť takmer  € 100,000 z platu. Tieto peniaze mal nadobudnúť v čase, keď už bol odvolaný z funkcie a čakal na výsledok pojednávania.

Ferrin Calamity bol zosadený z postu sudcu v rodinných záležitostiach v španielskom regióne Murcia v roku 2009. O pozíciu prišiel po tom, ako sa oneskoril s rozhodnutím o povolení adopcie dieťaťa lesbickému páru.  Odmietol totiž vydať rozhodnutie skôr, ako mu žiadatelia predložia správu o možnom vplyve lesbického páru na dieťa. O správu požiadal už skôr, no bez úspechu.

Aj keď sa štátny zástupca snažil poslať Ferrina Calamityho na tri roky do väzenia, podarilo sa mu dosiahnuť "len" jeho odvolanie z postu sudcu a uloženie pokuty € 6,000. Ferrin Calamity sa odvolal proti rozhodnutiu na najvyššom súde.

Španielske ministerstvo financií ("Hacienda") teraz navyše požaduje, aby sudca vrátil späť plat, ktorý mu bol vyplácaný v období jeho vyšetrovania a súdu. Ide o finančnú čiastku v hodnote € 99,640.

Podľa španielskych aktivistov organizácie HazteOir táto požiadavka porušuje španielske právo. To stanovuje platy úradníkov, ktorých suspendovali z postov počas prešetrovania. Hoci Calamity dané rozhodnutie napadol, podľa španielskych právnych predpisov musí zaplatiť a čakať na to, že keď bude celý prípad uzavretý, peniaze mu vrátia.

Podľa HazteOir je tiež nepravdepodobné, že by sa sudcu zastali politici zo španielskej socialistickej robotníckej strany PSOE, alebo viac konzervatívnej ľudovej strany PP. Obidve majú totiž strach z mocného hnutia homosexuálov v Španielsku.

„Čo mu v skutočnosti nechcú odpustiť je fakt, že ako jeden z mála bol v atmosfére politickej korektnosti do poslednej chvíle ochotný čeliť masívnym útokom gay lobby. Úplne ho rozdrvili nie len obe politické strany, PSOE a PP, ale aj samotní pravicoví a ľavicoví sudcovia,“ vyhlásilo HazteOir.

Skupina dodáva, že "nikto nebude spochybňovať súdne a právne rozhodnutia týkajúce sa Fernanda Ferrina, pretože ho odsúdili za to, že zostal verný prírodným zákonom."

 

Institute of Leo XIII (c)2010

.

The Institute of Leo XIII., P.O.Box 54, 85007, Bratislava 57, IČO:42170125,
E-mail: info@instituteofleoxiii.org
Č.ú.:
0633856183/0900