baner
Pro Christus, Patria et Ecclesi
Layer 5
Layer 12
INTITT LEVA XIII

Zmena pohlavia povolená 10-ročnému chlapcovi

DÁTUM ZDROJA: 
19. Apr 2011

SYDNEY, utorok 19. apríl, 2011 (LifeSiteNews.com) - Sudkyňa Rodinného súdu Linda Dessau má za sebou históriu schvaľovania procedúr na zmenu pohlavia pre mladých Austrálčanov, ktorí sú zmätení ohľadom svojho pohlavia. Minulý rok vydala rozsudok, ktorý povoľuje tieto procedúry 10- ročnému chlapcovi.

Súd sa dozvedel, že chlapec, známy iba ako Jamie, sa posledné dva roky obliekal ako dievča, bolo mu umožnené používať v škole dievčenské záchody a prezentuje sa ako veľmi atraktívne mladé dievča s dlhými, blond vlasmi.”

Lekársky odborník sa po prvom stretnutí s Jamiem vo februári 2009 vyjadril, že chlapec vyzeral presvedčivo žensky v každom smere, okrem svojich genitálií.

Jamieho rodičia a doktori tvrdia, že sa boja, že jeho skorá puberta bude viesť ku sebapoškodzovaniu alebo samovražde. Preto podporujú urgentnú žiadosť o zmenu pohlavia pre dieťa.

Sudkyňa Dessau súhlasila s okamžitým schválením procedúr, keď bol súd oboznámený, že toto 10-ročné dieťa prežíva zrýchlenú pubertu. Dosiahlo už vývinovú úroveň 14-ročného chlapca.

„Rýchly nástup jej mužskej puberty si vyžiadal niektoré rýchle rozhodnutia,” tvrdí vo svojom rozsudku z 15. apríla sudkyňa.

„Lekári sú v názore jednotní . . . Keby sa (Jamie) mala stať dievčaťom s hrubým hlasom, ochlpenou tvárou, rastúcim penisom, telesným ochlpením a veľkými mužskými končatinami, bola by zásadne rozrušená týmto vývojom, pretože by bol v rozpore s jej vnímaním seba a prezentáciou. Mohla by tak čeliť závažnému riziku porúch správania a sebapoškodzovaniu.”

Sudkyňa Dessau tiež rozhodla, že súd znovu zasadne, aby preskúmal Jamieho “feminizáciu”, keď bude mať 16 rokov, pred začatím druhého stupňa estrogénovej terapie.

V decembri roku 2010, sudkyňa Dessau povolila ďalšiu “naliehavú žiadosť” rodičov 16-ročného chlapca na začatie kúry s pomocou liekov (hormónov), ktoré by ho pomohli zmeniť na dievča.

Podľa správy v Herald Sun, sudkyňa Dessau tvrdila, že chlapec “O”, bol dostatočne zrelý na to, aby vedel, čo chce a podporovali ho aj  rodičia, šiesti špecialisti a jeho nezávislý právnik.

V roku 2005 ten istý súd vyvolal pobúrenie, keď povolil 13-ročnému dievčaťu ‘Alex’ z rozvrátenej rodiny, aby začala hormonálnu liečbu, pomocou ktorej by sa stala mužom. V roku 2010 dostala 17- ročná Alex povolenie na obojstrannú mastektómiu,” píše Herald, dodávajúc, že v ďalšom prípade bolo povolené brať hormóny 12-ročnému dievčaťu, aby sa tak začalo jej “preradenie pohlavia”.

Podľa the Australian, vedúci Austrálskeho kresťanského lobby Jim Wallace tvrdí, že je užasnutý rozhodnutím sudkyne Dessau pre zmenu Jamieho pohlavia. Jamie sa tak stane najmladším Austrálčanom, ktorý podstúpi túto procedúru.

Legálne nemôže posledné štádium procedúry, v ktorom sa odnímu genitálie pomocou kozmetického chirurgického zákroku, nastať pred dovŕšením osemnásteho roku. Doktori tvrdia že, ak by si to medzitým chlapec rozmyslel, stále existuje možnosť zvrátiť následky hormonálnej liečby. Riziko obsiahnuté v liečbe či v jej zvrátení, je pri takomto nízkom veku iba málo známe. 

Jeden popredný americký psychiater, ktorý vykonal hĺbkový výskum výsledkov terapie pri zmene pohlavia, uzavrel, že psychiatrická komunita spolupracuje s mentálnou chorobou diagnostikovaním transsexualizmu ako legitímneho fyzického stavu.

„My psychiatri… by sme urobili lepšie, keby sme sa sústredili na ich mysle, a nie na ich genitálie,” napísal Dr. Paul McHugh, významný profesor psychiatrie na Johns Hopkins University, v knihe First Things (Prvé veci), 2004.

„Bol som svedkom obrovských škôd, ktoré spôsobili zmeny pohlavia,” napísal Dr. McHugh, v článku s názvom Chirurgické pohlavie. „Deti, transformované z ich mužskej povahy do ženských rolí, trpeli dlhotrvajúcou úzkosťou a nešťastím, keď vnímali svoje prirodzené sklony. Ich rodičia obyčajne žili s pocitom viny ohľadom svojich predbežných rozhodnutí a hanby za chirurgicky a sociálne vyfabrikované role, ktoré uvalili na svoje deti.”

Institute of Leo XIII (c)2010

.

The Institute of Leo XIII., P.O.Box 54, 85007, Bratislava 57, IČO:42170125,
E-mail: info@instituteofleoxiii.org
Č.ú.:
0633856183/0900